Galaxy Note 20 performans testi ortaya çıktı!

5 Ağustos’ta Unpacked etkinliği kapsamında tanıtılacak olacak Galaxy Note serisinin yeni üyesi için birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Özellikleri ve tasarımı hakkında ortaya çıkan bilgilerden sonra şimdi de Galaxy Note 20 Geekbench puanı sızdırıldı. Exynos 990 işlemcili Note 20 performans testi sonucu ise beklentilerin altında kaldı.


Samsung’un amiral gemisi cihazlarını, bazı bölgelere Exynos işlemcisiyle bazı bölgelere ise Qualcomm Snapdragon işlemcisiyle piyasaya sürmesi uzun süredir tartışma konusu oluyor. Exynos’un daha düşük performans verdiği ve amiral gemisi cihazların her bölgede Snapdragon işlemcisiyle tüketiciye sunulması gerektiği görüşleri de ağırlıktaydı.Exynos 990 işlemcili Galaxy Note 20 Geekbench skoru ile sınıfta kaldı

Bu tartışmada Exynos işlemcilerin performansı için belirtilen görüşleri doğrulayan bir bilgi ortaya çıktı. Galaxy Note 20 Geekbench puanıGalaxy S20 Plus ile hemen hemen aynı oldu. Note 20 performans testi ile S20 Plus testi için sonuçları aşağıda görebilirsiniz.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde telefonun fiyatı hakkında da bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı. Cihazın 4G’li versiyonunun başlangıç modelinin 999 euro olacağı öne sürülmüştü. 5G destekli modelin 1.099 euro5G’li Ultra versiyonun ise 1.349 euro olacağı iddia edildi. Kesin fiyatlar için ise 5 Ağustos’u beklememiz gerekecek. Cihazın Türkiye fiyatını öğrenmek için ise biraz daha beklememiz gerekebilir.

Disqus Comments