Saf altından üretilen iPhone 12 satış fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Rus aksesuar şirketi Caviar, bu kez henüz satışa sunulmayan iPhone 12 modelinin altın kaplamalı versiyonunun satış fiyatını açıkladı. Lüks akıllı telefon sahibi olmayı düşünenlere göz kırpan altın 

iPhone 12 modelinin 23 bin dolar fiyat etiketine sahip olduğu belirtiliyor. 

Ekim ayında satışa sunulmasını beklediğimiz telefon tamamen altından üretilen gövdesiyle göz kamaştırıyor. 23 bin dolarlık modelin 128 GB’lık model olduğu, en üst modelin ise 24.540 dolar olacağı ifade ediliyor. 

Apple yeni patentiyle sıra dışı bir yeniliğe imza atıyor Pro modellerinde 6 GB RAM yer alacağını belirtmesi bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Pro olmayan modellerde ise 4 GB’lık RAM’in kullanılmaya devam edeceği söyleniyor. Pro modellerinde kullanılacak 6 GB RAM sayesinde telefonların standart modele kıyasla özellikle uygulamalar arasındaki geçişlerde daha akıcı bir deneyim sunması bekleniyor. 

Metal bir çerçeveyle geleceği konuşulan yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlarla ilgili tüm detaylar eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılacak. 

iPhone 12 tasarımıyla iPhone 4’den izler taşıyacak Telefonun çerçevelerine bakıldığında paslanmaz çelik yapı karşımıza çıkıyor. Tasarım olarak iPhone 4’den izler taşımasını beklediğimiz modelin tasarım açısından bir önceki modelden çok da farklı olmayacağını görüyoruz. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. Pro modellerinin ekranlarında 120 Hz’lik ekran yenileme hızının sunulacağından da söz ediliyor. 120 Hz ekran desteğiyle yeni Pro modellerinin daha akıcı bir ekran deneyimi yaşatacağı ifade ediliyor. 

Bazı kaynaklar Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekranı sunmayacağından da bahşediyor. 


iPhone 12
Disqus Comments